AKP İktidarı Trabzon’u oyalıyor

admin
Haziran 8, 2021

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, “Mevcut iktidar Trabzon’u birkaç yol ve istimlak bedelleri ile oyalıyor. Yapılan yatırım yok, gençlerimiz işsiz ve gelecekten umudu yok” dedi.

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon’daki işsizlik durumu hakkında bilgiler verdi. Başkan Hacısalihoğlu, Trabzon’un Türkiye genelindeki illere bakıldığında en çok çay ocağı olan şehir olduğunu yani işsizliğin oldukça yüksek olduğunu söyledi. 

 
Hacısalihoğlu, Sanayi hacminin büyümesi gerektiğini belirterek, “Trabzon belkide Türkiye'de en fazla çay ocağı ve kahvehanesi olan şehir. Sanayi olmadığı için en büyük sorun istihdam. Sanayi hacminin Trabzon’da büyümesi lazım. Gençlerimiz işsiz. İşsiz ve umutsuz aynı zamanda. sürekli göçe zorlanıyorlar. Bizim bir tezavantıjımızda şu, biz merkezden kalifiye göç verip kırsallardan göç alıyoruz. Buda hem demokratik yapıyı bozuyor hem de ekonomik ve sosyal yapıyı da etkiliyor. Gençlerimize umut olmamız lazım umut olmamız içinde onlara yeni iş alanları yaratmamız lazım, istihdam yaratmamız lazım. AKP hükümeti yıllardır Trabzon'a geliyor yatırım adası diyor, 5 bin kişiye iş vereceğiz diyor, yeni tersane diyor 3 bin kişiye iş vereceğiz diyor. Diyor diyor ama bunların hepsi kataloglarda seçim projeleri olarak kalıyor. Yaptıkları hiçbir şey yok. Sadece Trabzon’u mevcutta bir iki tane yollarla günü kurtaracak siyaset, istimlak bedelleri ile beraber de şehri ekonomik olarak hareketlendirme düşüncesi ile beraber Trabzon’u oyalıyorlar” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar