Başkan Taşkın Polat, Millet Halen Masallarla Kandırılmaya çalışılıyor

admin
Haziran 10, 2021

İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, “Koskoca ülkenin Cumhurbaşkanı kürsüye çıkmış, “aç olanları siz doyurun” diyor. Önce bu milleti aç bırakıyor, sonra millet sesini çıkarınca hor görülüyor” dedi.

Partisinin grup toplantısında konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçtiğimiz hafta yaptığı Safranbolu ziyaretinde konuştuğu esnafın taşıdığı pankart ile kürsüye çıktı. Akşener, esnafa söz verdiği, “Açız, Açız, Açız. Lütfen bize sahip çıkın” yazılı pankartını Meclis'te açtı.Bunun üzerine partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akşener’e cevaben, “Şimdi bakıyorsunuz sözde siyasi parti genel başkanı olarak konuşanlara neymiş millet açmış. Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin. Yapılandırmaysa bütün yapılandırmaları yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Ardahan İl Başkanı Taşkın Polat, yapılan açıklamaya tepki gösterdi. Başkan Polat, “Koskoca ülkenin Cumhurbaşkanı kürsüye çıkmış, “aç olanları siz doyurun” diyor. Önce bu milleti aç bırakıyor, sonra millet sesini çıkarınca hor görülüyor. Yıllardır bu milleti yalanlarınızla kandırdınız. Artık gerçekleri görmeye başlayan ve buna dur diyen milleti aşağılamaktan geri kalmıyorsunuz. Böyle mi bu ülkeye Cumhurbaşkanı olacaksınız. Böyle mi yönetilir bir ülke? Sesini çıkarana ya al ananı da git dersiniz, ya da parti liderlerini hedef alarak, “açları siz doyurun” dersiniz. Milletin oyuyla bu makamlara geldiğinizi ne çabuk unuttunuz. İşsizlik almış başını gidiyor. Her geçen gün artan işsizlik ülkenin ekonomik durumunu gözler önüne seriyor. Ama artık bu millet uyandı.Gerçeklerin farkında. Pandemi ile birlikte bu ülkenin gerçeği de bir nevi ortaya çıktı. Zor şartlarda geçimini sağlamaya çalışan milletine sahip çıkamayan bir hükümet utanması gerekirken henüz masallar anlatarak kandırmaya çalışıyor. Bizler biliyoruz ki artık milletimiz gereken cevabı sandıkta sizlere verecektir” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar