10 ay önce
10 ay önce

Bayramdan sonra diyete ve spora dönüş başladı

Türkiye’nin hizmet alanında en büyük online platformu Armut; ülkece geçirilen uzun bayram tatili sonrasında öne çıkan hizmetleri inceledi.

Bayram sonrasında havaların ısınmasıyla beraber yüzme dersi ve yüzme havuzu yapımı taleplerinde büyük yükseliş yaşanırken, beyaz eşya tamiri, spor ve sağlıklı yaşam kategorilerinde ve özel ders taleplerinde artışlar gözlemlendi.

Türkiye’nin en büyük online hizmet platformu Armut.com, uzun bir bayram tatilinin ardından platformda yükselişe geçen talepleri inceledi. Bayram sonrasında popüler olan hizmetler arasında günlük yüzme dersi, yüzme havuzu yapımı, beyaz eşya tamiri öne çıkarken, günlük olarak en çok rağbet gören talepler arasında ise kişisel antrenör, pilates ve online diyetisyen talepleri de yer aldı.

Bayramda serinlemeyi tercih ettik

Pandeminin etkisini azalttığı yaz dönemlerinde yüzme derslerine olan ilginin arttığı görülürken yüzme havuzu talepleri de aynı şekilde ilgi görmeye devam ediyor. Sıcak havalarda serinlemek ve dinlenmek için kendine vakit ayırmak isteyenler, özel yüzme dersi hizmeti almayı tercih etti. Bayramdan önceki haftaya göre 48 artış gösteren taleplerin yanı sıra, evlerine ve yazlıklarına yüzme havuzu yaptırmak isteyenlerin talepleri ise 3 katına çıktı.

Bayram sonrasında spora ve diyete geri döndük

Pandemi boyunca büyük yoğunluk yaşanan online diyetisyen, psikolog ve kişisel antrenör hizmetleri bayramdan sonra yoğun rağbet gördü. Buna göre “kendine iyi bakma” trendinin bayram sonrasında artış gösteremesiyle bayramdan önceki haftaya göre pilates dersleri 50, online diyetisyen servisleri 69, diyetisyen servisleri 50, kişisel antrenör hizmetleri 79 oranında arttı.

Tatil dönüşü hem hobi hem okula yardımcı özel derslere ilgi arttı

Özel derslere gelen talepler bayram sonrasında yükselişe geçti. Hobi kategorisindeki verilerine göre özel piyano derslerinde 51, gitar derslerinde 52, keman derslerinde 32, şan derslerinde 44 artış gözlemlendi. Bu kategoriler arasında dikkat çeken taleplerden biri ise 30 artış ile direksiyon dersi hizmeti oldu.

Yeni okul döneminin yaklaşmasıyla da öğrenciler online özel derslere ve etütlere yöneldi. Bayram sonrası ilkokul özel dersleri 67, matematik özel dersleri ise 49 arttı. Yabancı dile gösterilen ilgi de artarken Almanca özel derslerinde 47, İngilizce özel derslerinde 43, online İngilizce özel derslerinde 57 oranında yükselme yaşandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın