Gençlik Aşısı Nedir?

admin
Temmuz 30, 2023

Günümüzde güzellik ve estetik algısı, geçmiş dönemlere kıyasla çok daha önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle birçok kişi, genç ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilmek için çeşitli tedavilere başvurmaktadır. Son dönemlerde bu yöntemlerin en popülerleri arasında yer alan gençlik aşısı ise tüm bu ihtiyaçlara yanıt veren en etkili çözüm önerilerinin başında gelmektedir.

Gençlik aşısı, yaşlanma kaynaklı oluşan ve cilt altı dokularında meydana gelen deformasyonların giderilmesi için en etkili çözümlerden biridir. Çünkü bu uygulama ile kaybedilen hyalüronik asit miktarının artış göstermesi sağlanmaktadır. 20 yaşını doldurmuş herkes için uygulanabilen bu yöntemin dekolte, el, yüz ve boyun bölgelerine yapılması mümkündür. Gençlik aşısı fiyatları, uygulama yapılacak merkeze göre değişebileceği için doğrudan uygulamayı yapacak merkez ile iletişime geçerek bilgi alınması gerekmektedir.

Gençlik Aşısının Faydaları Nelerdir?

Yaşın ilerlemesine ve günlük yaşam alışkanlıklarına bağlı olarak cilt hücrelerinde ve diğer dokularda çeşitli deformasyonlar meydana gelebilmektedir. Bu durum sonucunda ise kırışıklık, sarkma, doku çukurlaşmaları ve benzeri problemlerin görülmesi kaçınılmaz olmaktadır. Özellikle cildin daha fazla nem tutabilmesinden sorumlu olan hyalüronik asit (HA) miktarının düşüş göstermesi, bu sorunları çok daha ileri evrelere taşımaktadır. Gençlik aşısı ile kaybedilen HA miktarının yeniden kazanılmasını sağlamaktadır.

Gençlik aşısı, cildin tekrar gergin, sağlıklı ve estetik görünümüne kavuşmasını sağlamakta ve cilde canlılık kazandırmaktadır. Nucleofill Strong DNA Işıltısı, yüksek antioksidan etkisi sayesinde hücrelerde meydana gelebilecek tahribatın önüne geçmekte ve mevcut tahribatın giderilmesine olanak sağlamaktadır. Biyo-uyarıcı özelliği ile hücre içi aktivitenin artmasına ve cildin elastikiyetini tekrar kazanmasına, kırışıklıkların giderilmesine ve cilt tonunun düzenlenmesine olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda ciltteki hyalüronik asit (HA) seviyesi arttığı için nem oranı dengelenmektedir. Buna bağlı olarak kolajen üretimi artarak daha dolgun bir doku oluşması mümkün olmaktadır.

Gençlik Aşısı Nasıl Uygulanır?

Nucleofill Strong, jel formuna sahip bir üründür. Uzmanlar tarafından cilt altına uygulanması gerekmektedir. Gençlik aşısı yapılmadan önce, kişilere hekimleri ile iletişime geçerek uygulama için uygun olup olmadıklarını öğrenmeleri tavsiye edilmektedir. İşlemden yaklaşık 15 dakika önce cilde anestezik krem uygulanmaktadır. Bölge uyuştuktan sonra jel formundaki Nucleofill aşısı, ince iğneler yardımıyla derin dokuya enjekte edilmektedir. Bu uygulama yalnızca birkaç dakika sürmektedir ve acısızdır. İşlem sonrasında uygulama bölgesinde gözle görülür bir etki sağlanmaktadır. Ancak, daha iyi sonuçlar elde edilebilmesi ve etki süresinin uzaması için tüm seansların tamamlanması tavsiye edilmektedir.

Gençlik Aşısı Sonrasında Nelere Dikkat Edilmeli?

Gençlik aşısı uygulamasından olumlu sonuçlar alınabilmesi için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kişilerin öncelikle ciltlerini güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korumaları gerekmektedir. Enjeksiyonun yapıldığı gün bölge su ile temas etmemelidir. Ek olarak, uygulama sonrası erken dönemde hamam ve sauna gibi sıcaklığın yüksek olduğu ortamlardan uzak durulması gerekmektedir. Uygulamadan verimli sonuçlar alınabilmesi için bir süreliğine alkol ve sigara kullanılmaması önerilmektedir.

Gençlik aşısı uygulamasından sonra ciltte hafif morluk ve ödem görülebilmektedir. İğne kullanımına bağlı olarak gelişen bu reaksiyonlar kısa süre içerisinde kendiliğinden geçmektedir. Uygulama bölgesinin hızla yenilenmesi için kaşıma gibi cildi tahriş edici davranışlardan kesinlikle kaçınılması gerekmektedir.

Gençlik Aşısı: Nucleofill Strong Hakkında

Nucleofill Strong, cildi yenilemekte, kaybedilen nemin tekrar kazanılmasını sağlamakta ve sıkılaştırıcı özelliğiyle yaşlanma karşıtı etki sağlamaktadır. Nucleofill Strong, üç temel özelliği ile ön plana çıkmaktadır. Bunlar; ışıltı ve nemlendirme, canlı ve sağlıklı bir cilt görünümü kazandırma ve güçlü sıkılaştırıcı etkidir. 8 ay etki süresi bulunan bu ürünün, 15 gün aralıklarla 3 doz olarak uygulanması tavsiye edilmektedir. Fakat, uygulama dozu ve sıklığı kişiden kişiye göre değişiklik gösterebilmektedir. Livepharma güvencesi ile sunulan Nucleofill Strong Gençlik Aşısı, saf içeriği ve tamamen parçalanabilir özelliği sayesinde herhangi bir alerjik reaksiyona sebep olmamaktadır.

 

 

 

Üye OlŞifremi Unuttum

Son Yorumlar