Halkın Akp’den hiçbir beklentisi kalmadı

admin
Haziran 8, 2021

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, halkın Adalet ve Kalkınma Partisi iktidarından artık hiçbir beklentisinin kalmadığını söyledi. Halkın erken seçim istediğini ifade eden Özer, “Pandemi döneminde yandaşların milyarlarca lira borcunu silen AKP, halka destek adı altında sadece kredi verilerek, borçlu insanlarımız daha da borçlu hale getirildi. Türkiye’yi uçurduklarını iddia edenler sandığı getirsin, kim uçuyor görelim bakalım” diye konuştu.

CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, AKP iktidarında geçen 19 yılın Kayseri ve Türkiye için kayıp yıllar olduğunu ifade etti. AKP’nin yandaş temelli siyasetinin Türkiye’yi her alanda geriye götürdüğünü belirten Özer, pandemi dönemiyle birlikte AKP’nin yanlışlarının daha da belirgin bir hal aldığını söyledi. “Yerel de ve genelde kan kaybetmeye devam ediyoruz. Pandemi döneminde Kayserili esnafımız , “Nefes Alamıyoruz” diye pankart açtı.

Esnafın sorunlarından habersiz yerel yönetimlerimiz, destek adı altında yaptıkları kira artışının yarısından vazgeçtiğini açıklayarak halktan ne kadar kopuk olduklarını gözler önüne serdiler. Esnaf kirasını ödeyemiyor, onlar zammın yarısından vazgeçmeyi destek olarak açıklıyorlar. Sahabiye’deki kırtasiyeci esnafımıza yüzde 75 zam yapıyorlar. Bu gerçeği dile getirince insanların gözlerinin içine baka baka bizim yalan söylediğimizi iddia ederek, yalan söylüyorlar. Ama esnafımız yanımızda durarak kimin yalan söylediğini herkese gösterdi.

Sadece pandemi süreci değil, 19 yıl boyunca Kayseri'ye hep yalan söylediler. Hızlı tren sözü verdiler, yalan oldu. Lojistik köy yapıyoruz, dediler, yalan oldu. Banliyö seferleri başlıyor dediler, durakları bile yaptılar yalan oldu. Tek bir yolcunun dahi kullanmadığı duraklar için bu halkın parasını çöpe attılar. Her seçim döneminde yüzlerce yerin açılışını yaptılar ama özel sektörün faaliyetlerini bir kenara bırakırsak, ortada açılan hiçbir şey yok. ” diye konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar