İnce’den seyyara hem jest hem tavsiye

admin
Haziran 8, 2021
Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İzmir İl Başkanlığı’nın açılışı öncesinde düzenlenen mini mitingde seyyar gevrekçinin 10 gevreğini alarak, 100 lira ödenmesini sağladı. Miting sonrası İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ile de bir araya gelen İnce, seyyar satıcıların ülke ekonomisinin can damarlarından biri olduğunu söyleyerek siyasette de yer almaları gerektiğini söyledi.

CHP’den ayrılarak Memleket Partisi’ni kuran Muharrem İnce, ülke genelindeki ilk İl Başkanlığı’nı İzmir’de açtı. Kordon’daki açılış öncesi otobüs üzerinden vatandaşlara seslenen Genel Başkan Muharrem İnce, ülke ekonomisinin zor günler geçirdiğini vurguladı. İnce, partililere hitabı sırasında alanda kendisini dinlemeye gelen bir simitçiyi görmesi üzerine, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy'dan tezgahtaki 10 simidi, 100 lira karşılığında almasını istedi.

“EKONOMİNİN AYNASI SOKAKLAR”
İl Binası’nın açılışının ardından İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ile de bir araya gelen Muharrem İnce, sokakların ülke ekonomisinin aynası olduğunu anlattı. Maddi imkansızlıklar nedeniyle canına kıyan seyyar satıcı ve sokak sanatçılarının haberlerinin her gün gazetelerde yer aldığını belirten İnce, bu ölümlerin tek sorumlusunun iktidar olduğunu kaydetti. İktidara geldiklerinde seyyar esnafının da insanca koşullarda çalışmalarını sağlayacaklarını ve kayıt altına alacaklarını müjdeleyen İnce, enflasyonla mücadelede seyyar satıcılara da önemli görevler düştüğünü vurguladı.

“MECLİS’TE TEMSİL EDİLMELİSİNİZ”
Tüm meslek kollarının örgütlenmeleri ve taleplerini siyaset de dahil olmak üzere her platformda dile getirmelerini isteyen Genel Başkan Muharrem İnce, hem belediye hem de TBMM’de seslerini duyurmalarını tavsiye etti. İnce, “Her meslek grubu örgütlenerek, siyasiler üzerinde baskı kurarak taleplerini gerçekleştirmek için çalışmalı. Fakat hiç kimse sizin derdinizi kendi derdi gibi anlatamaz. O nedenle sizlerin de belediye meclislerinde, hatta Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde temsil edilmeniz gerek” dedi.

SİYASETE YEŞİL IŞIK
İzmir Seyyar Esnaf ve Sanatkarlar Meclisi Başkanı Evren Laçin ise kayıt altına alarak devlete vergi, belediyeye de işgaliye vermek istediklerini anlattı. Hazırladıkları tek tip seyyar araç tasarımlarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ile de paylaştıklarını hatırlatan Laçin, “Böylece hem kent estetiğine katkı koyacağız hem de denetlenebilir ve daha hijyenik ürünler sunabileceğiz. Umarız hazırladığımız bu projeye belediye başkanımız biran önce onay vererek Türkiye’ye örnek oluruz” diye konuştu. Sorunların aşılmasında siyasette de aktif şekilde yer almak istediklerini kaydeden Laçin, sokakların sesini Meclis’lere taşımak için çabalayacaklarının da altını çizdi. Evren Laçin, görüşmenin ardından seyyar esnaf ve sanatkarların sorunları ile çözüm önerilerini içeren raporu Genel Başkan İnce’ye verdi.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar