İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Bir cumhurbaşkanı yaptığı bu açıklamalardan hicap duymalıdır.

admin
Haziran 10, 2021

İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış, “Bir cumhurbaşkanı yaptığı bu açıklamalardan hicap duymalıdır. Aç olanları biz doyuracaksak eğer, siz bir zahmet şu sahneden gidiverin. Halkın oyları ile bu makama geldiğini unutmuş olmalısınız ki, vatandaşın bu durumuyla dalga geçer hale gelmişsiniz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında söylediği, “Biz ne gerekiyorsa bütün imkânlarımızı seferber ederek yapıyoruz. Aç olarak dolaşanları buyurun siz de doyuruverin”sözlerine tepkiler sürüyor.

İYİ Parti Malatya Kadın Politikaları Başkanı Arzu İmik Kayış’tan geldi. İYİ Partili Kayış, “Bir cumhurbaşkanı yaptığı bu açıklamalardan hicap duymalıdır. Aç olanları biz doyuracaksak eğer, siz bir zahmet şu sahneden gidiverin. Halkın oyları ile bu makama geldiğini unutmuş olmalısınız ki, vatandaşın bu durumuyla dalga geçer hale gelmişsiniz. Madem herşeyleri ile ilgileniyorsunuz, bu vatandaş neden sesini duyurabilmek için farklı farklı yollara başvuruyor. Sizler
2,8 milyon kişiyi 39 TL’ye mahkum ettiniz. 20 milyon kişiyi sosyal yardıma muhtaç ettiniz. 10 milyona yakın insanı işsizliğe mahkum ettiniz. Bunlarla mı övünüyorsunuz? Bir ülkenin açlarını doyurmakla ilgili tartışmaların yaşanmasından utanç duyuyorum. AKP iktidarının bu milleti getirdiği son nokta işte bu. Vatandaş bu söylediklerini ve sadece yandaşlarınıza sahip çıkarak onları zengin etmenizi, üstelik yoksul bıraktığınız vatandaşın cebindeki son kuruşa dahi göz koyarak alıp, zenginleri daha zengin ettiğiniz bu günlerin hesabını sandıkta soracaktır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar