Kadınlar Hem Öğreniyor Hem Ev Ekonomilerine Katkı Sağlıyor

admin
Ocak 19, 2022

Nevşehir Belediyesi tarafından kadınların serbest zamanlarını sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetlerle değerlendirmelerine, hobi edinmelerine, yetenek ve becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmak amacıyla açılan Kadın Çalışmaları Eğitim Merkezi (KAÇEM) büyük ilgi görüyor.

Kadınların hayatın her alanında aktif rol almalarını sağlamak adına çalışmalarını sürdüren Nevşehir Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki KAÇEM’de açtığı kurslar sayesinde kadınlara ücretsiz hobi ve meslek edinme kursları veriyor.

Kadınlara ilgi ve yeteneklerini geliştirme fırsatı sunan KAÇEM, açtığı kurslarla kadınlara üretim yapma ve aile ekonomisine katkıda bulunma fırsatı da sunuyor.

KAÇEM’de geçtiğimiz yıl, Ev Aksesuarları Hazırlama, Yatak Odası Tekstili, Banyo Takımları Dikimi, Dekoratif Minder Dikimi, Dekoratif Örtü Dikimi,  Dekoratif El Aksesuarları Hazırlama, Turistik Hediyelik Eşya Yapımı, İğne Oyası Yapımı, Tığ Örücülüğü, Yaş Pasta Yapımı ve Halı Dokuma gibi farklı branşlarda 10 kurs açıldı.

Nevşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Gülbahçe içerisindeki modern binasında bulunan atölyelerinin yanı sıra 2000 Evler Mahallesi ve Cevher Dudayev Mahallesi’nde bulunan kurs merkezlerinde hafta içi gerçekleştirilen ve uzman eğitimciler tarafından verilen bu kurslara toplam 136 kursiyer kadın katıldı.

Kursları başarıyla tamamlayan kadınlara Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları verildi.

2022 yılında da kadınlar için çeşitli branşlarda ücretsiz eğitimlerini devam ettirerek Nevşehirli kadınlara desteğini sürdürecek olan KAÇEM’in kurslarına katılmak isteyenler 0384 212 40 25 Nolu telefondan bilgi alarak kurs kayıtlarını yaptırabilir.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Üye OlŞifremi Unuttum

Son Yorumlar