10 ay önce
10 ay önce

Kotex sponsorluğunda Fox ekranlarında yer alan “Kadının Eseri” programına Sena Şener ve Zümran Ömür konuk oldu!

Kotex’in sponsor olduğu, yapımını Provizyon Medya, sunuculuğunu ise Elçin Ateş Ersoy’un üstlendiği program “Kadının Eseri”, her pazar saat 11.15’te FOX izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor.

Programın her bölümünde, hayatları boyunca karşılaştıkları zorlukları aşıp hayallerini gerçekleştiren farklı mesleklerdeki kadınların ilham veren hikayelerine odaklanılıyor. 

Kotex, “İsterse yapar” diyerek kadına her daim cesaret vermeyi hedefleyerek, programın sponsorluğunu üstleniyor ve güçlü kadın hikayeleriyle daha fazla kadına ilham olabilmeyi amaçlıyor.

Ersoy’un farklı alanlarda başarı göstermiş kadın konuklarını ağırladığı ve yolculuklarını samimi bir atmosferde izleyicilere aktardığı programda, tanınmış konuklar da kişisel hikayelerini izleyicilerle paylaşıyorlar.

25 Temmuz Pazar günü “Kadının Eseri” stüdyosuna konuk olan müzisyen Sena Şener ile girişimci Zümran Ömür’ün açıklamaları programa damga vurdu.

“HEDEFİMİZ YURT DIŞINA AÇILMAK”

Girişimci, Kars Peynir Müzesi Kurucusu ve Kars Boğatepe Çevre ve Yaşam Derneği Başkanı Zümran Ömür, Kars’ta 22 kişinin yaşamını yitirdiği zincirleme trafik kazasından sonra yaşadığı köyünü tekrar hayata bağlayabilmek için herkesi nasıl bir araya getirip, dernek kurduğunu izleyicilerle paylaştı.

Eşinden ve çocuklarından destek alarak çeşitli eğitimler aldığını, gençlere iş imkanı sağlamak amacıyla ilk peynir müzesini kurduklarını ve bu vesileyle yerli-yabancı 200 bin kişiyi köyde ağırladıklarını belirten Ömür, şimdi ise en büyük amaçlarının yurt dışına açılmak olduğunu anlattı.

“ANNEMİ HEP KENDİME ÖRNEK ALDIM”

1998 doğumlu müzisyen Sena Şener, ailesinde birçok müzisyen olduğundan dolayı onlardan etkilendiğini ve henüz 9 yaşındayken ilk bestesini yaptığını açıkladı.

Annesini kendine örnek alan Şener, içine kapanık bir çocuk olduğunu söyledikten sonra “Bir çocuk olarak kendimi ifade edebildiğim şeklim müzik idi” dedi.

“SEVGİ VARSA ÜRETTİĞİNİN DE KIYMETİ ARTAR”

Yılın Girişimcisi ödülünün sahibi Zümran Ömür, çalışmalarıyla kadınlara nasıl bir gelir kapısı açtığının altını çizdikten sonra, sevginin önemine de vurgu yaptı. “Sevgi varsa ürettiğinin de kıymeti artar” diyen Ömür, her daim arkasında köylünün desteğini hissettiğini ve ailesinin desteğini aldığını belirtti.

En büyük pişmanlığının okumamak olduğunu söyleyen Ömür, “Hedefi olacak insanın, herkes kendi alanında üretmeli” dedi, tüm kadınlara ilham oldu.

“ŞARKILARIM BENİM AĞLAMA ŞEKLİM”

Mahmut Orhan ile birlikte hazırladığı “Feel” şarkısının 400 milyondan fazla izleme aldığını açıklayan Şener, genç bir kadın olarak melankolik şarkılar yazdığı için önce bunun dinleyici tarafından kendisine yakıştırılmadığını aktardı.

Kadın olduğum için pozitif olmamı beklediler” diyen başarılı müzisyen, şarkılarını dinleyenlerin genelde kendisinin karamsar olduğunu düşündüğünü ancak günlük hayatta daha enerjik bir insan olduğunu ve duygularını şarkılarıyla dile getirdiğini söyledi.

Sena Şener ve Zümran Ömür umutlarıyla, hayalleriyle, azimleriyle milyonlarca kadına ilham oldular…

Hedeflerine ulaşmak için birçok zorluğa göğüs geren başarılı kadınların cesaret veren hikayelerinden oluşan “Kadının Eseri”, her pazar saat 11.15’te FOX’ta.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın