10 ay önce
10 ay önce

Milliyet Mimarlık dergisi sektördeki güncel bilgileri paylaşmaya devam ediyor

Milliyet Gazetesi ve YAPI Dergisi iş birliğiyle hazırlanan Milliyet Mimarlık dergisi; 25 Temmuz Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte mimarlar, iç mimarlar, yapı sektörü profesyonelleri, akademisyenler ve öğrenciler ile buluşarak sektördeki en güncel gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor. 

 

Mimari ve yapı sektörü için almanak niteliği taşıyan Milliyet Mimarlık dergisi, yedinci sayısında da tasarım, mimarlık ve kent gündemine dair birçok güncel konuyu işliyor.

 

Milliyet Mimarlık dergisi yeni sayısında; URAStudio tarafından holistik bir tasarım felsefesiyle tasarlanan ve modern bir yerel mimari örneği olan Ula, Muğla’daki “U Evi” projesini detaylarıyla ele alıyor. Ayrıca dergide Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin (TürkSMD) yeni dönem Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilen, A Tasarım Mimarlık Kurucusu Mimar Ali Osman Öztürk ile sektörü ele aldıkları röportaj yer alıyor. Slash Architects tarafından Mersin Marina’da tasarlanan ve Akdeniz'i dünyadanın farklı yerlerinden gelen sanatçılarla yeniden yorumlanan Paradiso Palms projesini detaylarıyla inceliyor. 

 

Retrospektif bölümünde ise 21. yüzyıl mimarlığının en önemli figürlerinden biri olan ve duyuları harekete geçirerek mekansal deneyimler tasarlayan Pritzker ödüllü Peter Zumthor ile yapılan röportaj okurlara farklı bir bakış açısı sunuyor. 

 

25 Temmuz Pazar günü Milliyet Gazetesi ile birlikte bayilerden ücretsiz olarak ulaşılabilecek Milliyet Mimarlık dergisine, dijital platformlarda Dergilik ve Milliyet e-gazete uygulamalarından da erişilebilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın