Onur Akay, Miran bebek için Aşkın Nur Yengi’ye seslendi!

admin
Haziran 8, 2021

Ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, 19 aylık SMA Tip 1 hastası Miran bebek için canlı yayın yaptı ve bir saat içinde takipçilerinden 3 bin 500 TL para topladı.

Daha önce başta Demet Evgar olmak üzere Cem Yılmaz, Can Bonomo, Caner Erkin, İsmail Küçükkaya, Songül Öden, Mert Fırat ve Tuba Büyüküstün gibi ünlü isimlerin destek verdiği 19 aylık SMA Tip 1 hastası Miran bebek için, şimdi ise ünlü ses sanatçısı ve yazar Onur Akay canlı yayın yaptı. Bir saat içinde Miran bebek için takipçilerinden 3 bin 500 TL para toplayan Onur Akay, ayrıca canlı yayın yapmaları için ünlü sanatçı dostları Aşkın Nur Yengi, Demet Akalın ve Umut Akyürek’e de seslendi.

AŞKIN NUR YENGİ’DEN PAYLAŞIM!

Onur Akay’ın çağrısını karşılıksız bırakmayan Aşkın Nur Yengi, hikayelerinde Miran bebek’e yer verdi. Canlı yayında Miran bebeğin 23 yaşındaki öğretmen ablası Peyruze, “Bu hastalık ölümcül bir kas hastalığı. Miran şu an midesinden besleniyor, boğazı delindi ve cihazlarla nefes alabiliyor. Tek umudu Amerika’daki gen tedavisine ulaşmak… Bu tedavi çok yüksek maliyetli olduğundan Valilik İzniyle beraber bir kampanya başlatıldı ve bu kampanyada şu an birçok ünlü ismin desteği ile gerekli paranın 62.5 bölümü toplandı. Geriye kalan 37.5 kısım eksik. Vakit çok daraldı ve bu kalan kısmın bir an önce tamamlanması gerekiyor. Instagram’da “@miranahayatol” sayfasında bağış için her belge mevcut. Miranın yaşaması için tek şansımız bu gen tedavisi. Ben kardeşimi kaybetmek istemiyorum. Lütfen desteğinizi esirgemeyin .” ifadelerini kullandı. Ablası canlı yayında Miran bebeği Onur Akay’a gösterince, duygu dolu anlar yaşandı.

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar