10 ay önce
10 ay önce

Schneider Electric ve AVEVA, Suudi Arabistan’ın sanayi sektörünü desteklemek üzere Obeika Digital Solutions ile iş birliği anlaşması yaptı

Enerji yönetimi ve otomasyonun dijital dönüşümünde lider konumda bulunan Schneider Electric ve AVEVA, Obeikan Digital Solutions (ODS) ile bir İttifak Ortaklığı anlaşmasına imza attı. Suudi Arabistan'ın sanayi sektörünü destekleyecek bu ittifak ortaklığı anlaşması kapsamında üç şirket, Suudi Arabistan Krallığı’nın fabrikalarına dijital dönüşümle Endüstri 4.0 yolunda yardımcı olmak için iş birliği yapacak.

 

Obeikan Group'un bir parçası olan ODS, lojistik, altyapı güvenilirliği, uyumluluk yönetimi, yedek parça yönetimi, organizasyonel optimizasyon ve denetim yönetimi için duruma özel danışmanlık hizmetleri ve endüstriyel uygulamalar sunuyor. Şirket, Suudi Arabistan genelinde onlarca üreticinin dijital teknolojiler aracılığıyla dönüşümü için çalışmalarını sürdürüyor.

 

Üç şirket, kavram kanıtlama projelerini sunmak için iş birliği yapacak; Schneider Electric ve AVEVA'nın Nesnelerin İnterneti donanımı ve bulut tabanlı yazılımı, ODS'nin yerel uzmanlığı ile tamamlanacak.

 

ODS Grup CEO’su Abdallah Obeikan şöyle konuştu: “Obeikan ve ODS, Suudi Arabistan'ın üretim becerilerini teknoloji ve dijitalleşme aracılığıyla dönüştürme vizyonuna sahiptir. Schneider Electric ve AVEVA, Nesnelerin İnterneti ve bulut bilgi işlem gibi teknolojilerin tesisleri nasıl daha akıllı, daha verimli ve daha sürdürülebilir hale getirebileceğine dair inancı paylaşmaktadır. Ülkenin imalat sektörünü teknoloji aracılığıyla ivmelendirmek istiyor ve bu iş birliğinden dolayı heyecan duyuyoruz.”

 

Akıllı imalat teknolojileri, fabrikaların işleyişlerini yeniden şekillendirme potansiyeline sahiptir. 5G, Endüstriyel Nesnelerin İnterneti (IIoT) ve yapay zeka (AI) gibi kavramlar, ekipman arıza sürelerini 50 kadar büyük bir oranda azaltabilir ve genel ekipman verimliliğini iki basamaklı bir yüzdeyle artırabilir.

 

Schneider Electric Endüstriyel Otomasyon Başkan Yardımcısı Oseid Faqih şöyle konuştu: “Yeni nesil imalatta, verimliliği artırmak, güvenliği daha iyi hale getirmek, enerji ve su kullanımını azaltmak için tesis katındaki her makineyi bağlantılı hale getirmek, veri akışlarını toplamak ve bu bilgileri gerçek zamanlı olarak analiz etmek için dijital teknolojiler kullanılacak. Obeikan bu alanda bir liderdir ve üstlendiği çok sayıda dijital dönüşüm projesi ile ODS, oldukça saygın bir isme sahiptir. Bu iş ortaklığı, Krallığı, bütün bir bölgenin üretim merkezi haline getirecektir.”

 

AVEVA MEA Sorumlusu Dr Tariq Aslam şöyle konuştu: “Dijital teknolojilerin önümüzdeki on yıl içinde ekonomik değerin önemli bir bölümünü oluşturacak olması, Birleşik Arap Emirlikleri'nin Operation 300bn ve Suudi Arabistan'ın 2020'de başlatılan Vision 2030'unun ikinci aşaması gibi politikalarda da kabul edilen bir gerçektir. AI, IIoT ve bulut bilgi işlemin kuvvet çarpanı etkisi halihazırda endüstri sektörüne verimlilik ve finansal faydalar olarak dönmeye başlamıştır. AVEVA'nın Obeikan Digital Solutions ile iş ortaklığı, AVEVA'nın portföyünden dijital çözümler ve ODS’nin Suudi Arabistan ve daha geniş çapta Orta Doğu genelinde mevcut olan gelişmiş uygulama becerileri ile sinerji oluşturarak, bölgede sürdürülebilir ve eşitlikçi bir büyüme için bu verimliliği artıracaktır.”

 

Obeikan Investment Group Hakkında

 

Merkezi Riyad'da bulunan Obeikan Investment Group (OIG), Obeikan ailesi tarafından 1982 yılında kurulmuş bir aile şirketidir. OIG, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa'da imalat, paketleme, eğitim ve sağlık hizmetlerinde güçlü bir konumda operasyonlar yürütmektedir. OIG, bölgede lider bir tam entegre paketleme çözümleri sağlayıcısı olmanın yanı sıra, B2B, B2C ve B2G ticari ve endüstriyel çözümler sunmaya yönelik dijital dönüşüme giderek daha fazla odaklanmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın