TDP Genel Başkanı Mustafa Sarıgül’den, MYK toplantısından önce basın açıklaması!

admin
Haziran 8, 2021

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, partisinin Genel Merkezi’nde MYK toplantısı öncesi basın açıklamasında bulundu:

AMPUL PATLAMAK ÜZERE, İKTİDAR YORGUN, MUHALEFET BEZGİN AMA ARTIK BİZ VARIZ

Son sözüm şu; ampul patlamak üzere, iktidar yorgun muhalefet bezgin ama artık biz varız… TDP var… çare var… çözüm var… Hepsinden önemlisi; Atamızdan yadigar dik duruşumuz var onurlu, saygın, ahlaklı dış politikamız var.

TDP; BAĞIMSIZ TÜRKİYE İLKESİNDEN ASLA TAVİZ VERMEYECEKTİR.

Herkes sunu bilsin ki TDP; doğru bildiği yolda, dev kadrosu ile evrensel hukuk ilkeleri içinde, kutsal yürüyüşüne devam edecektir. TDP; bağımsız Türkiye ilkesinden asla taviz vermeyecektir.

Değerli basın mensupları; bugün, ülkemiz ve tam bağımsızlığımız adına, büyük bir çağrıda bulunuyorum. ABD Başkanı Biden, bir süre önce “Türkiye’de muhalefet partilerini destekleyeceğiz” ifadelerini kullandı. Bizim dışımızda hiçbir partiden ses çıkmadı. Oysa bu beyanat, onur kırıcı ve devletlerarası hukukla, ahlaka, adaba uymayan bir konuşmadır.

“BAĞIMSIZLIK BENİM KARAKTERİMDİR”

Biz TDP olarak, anında cevap verdik. “Kime? Nasıl bir destek verdin? Veya vereceksin?” açıkla dedik fakat bugüne kadar hiçbir parti konuşmadı Atatürk, “Bağımsızlık benim karakterimdir” demişti.

Biz de TDP olarak; aynı duygu ve düşünceyle bağımsızlık ve onurumuz adına tüm partilere çağrıda bulunuyoruz. Her parti Amerika’ya karşı beyanda bulunmalı, “Sen kime yardım ediyorsun? Nasıl destek olacaksın?” diye sormalı…

AMERİKA’NIN YANINDA MISIN? TÜRKİYE DEMOKRASİSİN YANINDA MISIN

Amerika, ya böyle bir şey olamayacağını kabul eder ya da “yanlış anlaşıldım” der, sonuçta Amerika, Türkiye’deki bütün partilerin onuruyla mücadele ettiğini, Amerika’nın desteğine muhtaç olmadığını görür. Ülkemizin demokrasisi de şaibe altında kalmaktan kurtulur. Bu davetimiz; bağımsızlığımız için çok önemlidir, bu çağrımıza tüm partilerin açık ve net olarak görüşlerini bildirmeleri kamuoyu açısından önemlidir kimin nerde durduğu bilinmelidir… Amerika’nın yanında mısın? Türkiye demokrasisin yanında mısın?

 

Değerli basın mensupları; biz bu kutsal ve çok gerekli çağrıyı yaparken, şu soruları tekrar tekrar Amerika’ya soruyoruz; “Amerika! sen neden muhalefet partilerine destek olacaksın? Sebep ne? Beklentin ne? Amerika, bu destek nasıl olacak? ve hangi parti bunu kabul edecek?

Amerika, geçmişte her darbede parmağın olduğunu, sen itiraf ettin bu kadar kargaşaya sebep olman yetmedi mi? Şimdi de partileri mi karıştıracaksın? Rusya son seçimlerinize müdahale etti diye dünyayı ayağa kaldırdın hala ders almadın mı? Bizim iç işlerimize niye karışıyorsun bu hangi devletlerarası hukuka, hangi ahlaka sığar?

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar