6 ay önce
6 ay önce

Yokuş: İdam Teklifini Getirin Tam Destek

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, idam cezası teklifi konusunda net konuştu; “Cumhur İttifakı; Getirin Meclise, tam destek verelim”
 

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, son günlere meydana gelen orman yangınları konusunda bir değerlendirme yaparak, Cumhur İttifakına idam cezası teklifini meclise getirin çağrısı yaptı.  
Türkiye’nin 4 bir tarafından çıkan orman yangınlarında yaşamını yitirenlere rahmet dileyen Fahrettin Yokuş, “Acımız çok büyük ciğerlerimiz yanıyor. Yaşamını yitiren vatandaşlarımız var. Yangınlarda evler, hayvanlar ve ormanlarımız yok oldu. Bölgede çalışmalar devam ediyor. Görev yapan tüm çalışanlara kolaylıklar diliyorum. Umuyorum en kısa sürede yaşadığımız bu acı süreç biter. Burada ders çıkarmamız gereken en önemli konu yaşanan orman yangınlarına müdahale konusunda yetersiz kalınmasında ki eksikliklerin tespit edilmesi ve giderilmesidir. Kısır çekişmelerle, sırf muhalefet söylüyor diye ortada çok büyük başarı varmış gibi şu kadar helikopterimiz var, bu kadar uçağımız var denilmesi milletimizin içerisinde bulunduğu acıyı arttırmaktadır. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in de dediği gibi yangınların nedeninin acilen ortaya çıkarılması gerekmektedir. Eğer kundaklama varsa terör suçu kapsamında değerlendirilerek gerekli cezalar verilmelidir” dedi.
 

Türkiye Büyük Millet Meclisi(TBMM)’nin olağanüstü toplanması gerektiğini dile getiren Yokuş, “TBMM olağanüstü toplansın. Cumhur İttifakı getirin teklifi, hemen geçirelim Meclis’ten. Bizim kanun teklifimize itibar etmiyorsunuz. Buyurun siz getirin. Bizde tam destek verelim. Getireceğiniz kanun teklifi başta terör suçları ve orman yakanları da kapsasın. Biz hazırız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Paylaşın