Oğuz: tarımla uğraşan herkes zarar etti

admin
Haziran 8, 2021
Cumhuriyet Halk Partisi Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, açıklamalarda bulundu.
CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu günden beri, Atadan CHP’li olduklarını söyledi.
Oğuz, ”Biz olmazsak olmaz, ben olmazsam olmaz düşüncesini hiçbir zaman taşımadık, taşımayı da düşünmüyoruz. Bu da bize geçmişten gelen bir miras diye düşünüyorum. Böyle bir geçmişimiz var. Siyasi olarak durumumuz bu. Benden önceki bütün ailem çiftçi ve hayvancılık üzerine. Rahmetli babam ticaret üzerine iş yapardı. Biz de belli bir zaman devlet memurluğu yaptık sonra özel şirketlerde çalıştık. Kendi şirketimi kurup taşeronluk yaptım. Ama bu arada da tabi toprağı ve hayvancılığı da sevdiğim için özellikle bütün var gücümle toprak ve hayvancılık üzerine bir birikim yaptık. Yani onun üzerine biraz daha özen gösteriyoruz” diye konuştu.
 
“Her şeye rağmen topraktan vazgeçemiyoruz”
Anadolu insanının yapısında, toprağa dokunmadan rahat edemediklerini söyleyen Oğuz, açıklamalarına şöyle devam etti,” Biz de, Anadolu insanının yapısında mı vardır yoksa daha farklı bir düşünce midir bilmiyorum ama biz toprağa dokunmadan veya hayvanları sevmeden, onlarla beraber o ortamlarda bulunmadan rahat edemiyoruz diye düşünüyorum. Ben öyleyim yani. Örneğin bir kuzu doğduğunda ve sesini duyduğum zaman benim üstümdeki bütün yük kalkıyor. Tekrar dünyaya geldim gibi hissediyorum. Böyle bir duygu oluşuyor. Ama özellikle, AKP’nin iktidarda olduğu dönemlerde tarımda ve hayvancılıkta yaptığı düzensiz ve beceriksiz işlerden dolayı hep zarar ettik. Bütün çiftçiler zarar etti. Tarımla, hayvancılıkla uğraşan herkes zarar etti. Biz de zarar ettik, bayağı bir kaybımız oldu. Buna rağmen yine de topraktan ve hayvancılıktan vazgeçemiyoruz.”

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar