D O Ğ A S İ Z İ Ç A Ğ I R I Y O R

admin
Haziran 8, 2021

Türkiye’nin yerleşik düzende kurulu ilk doğa sporları ve etkinlikleri merkezi olan Bolu Aladağlar’daki MounTRrain Outdoor Club, bireysel çadır kampı ve karavan tatilleri için kapılarını açtı.

 

Kampçılık ve doğa sporları ile daha yakından ilgilenenler için özel eğitimlere de başlayan MounTRrain Outdoor Club’ta 14 Haziran itibariyle Kampçılık, İleri Kampçılık ve Doğada Hayatı İdame başlıklarında eğitimler düzenlenecek.  

Türkiye’nin yerleşik düzendeki ilk açıkhava spor, tatil ve aktivite merkezi olan Bolu Aladağlar’daki MounTRain Outdoor Club, sağlıklı, güvenli ve eğlenceli bir doğa tatili için çadır ve karavan kampı tercih eden doğaseverleri bekliyor. 

1400 metrenin üzerindeki rakımı  ve bütünüyle doğa dostu yaklaşımıyla Bolu Aladağlar’da zümrüt yeşili sarıçam ormanları arasında kurulu olan Mountrain Outdoor Club, içinde doğal bir göl ve dağların bulunduğu, 300 dönümlük alana sahip. Kent yaşamından kaçışı doğanın kucağında spor ve eğlence ile buluşturan tesis, çadır ve karavan kampları ile gerçek bir doğa tatili sunuyor. 

Tüm günü doğada aktivitelerle veya hamağınızda dinlenerek geçirdikten sonra, akşamları ateşin başında kurulan yeni dostluklar, güçlenen aile bağları, çocukların doğada özgür olmakla elde ettikleri özgüven ve daha nice psikolojik, sosyal ve fiziksel yararları olan açıkhavada yaşam ve doğa tatili, ilk kez deneyenlerin bile vazgeçilmezi olmaya aday… 

Özel çadırlar, karavan tatili

Mountrain Outdoor Club’da, kış şartları da dikkate alınarak tasarlanmış özel zeminli ve ısıtmalı çadırlarda konaklanabileceği gibi, karavan kampı alanında da, her karavanın kendine ait su ve elektrik şebekesi mevcut. Tesisteki restoran ve küçük market ise, gün boyunca tüm doğaseverlerin hizmetinde. Aladağlar’da doğa yürüyüşlerinden kanoya, dağ bisikletinden çeşitli doğa oyunlarına veya off-road etkinliklerine kadar herkese uygun aktiviteler var. 

Mountrain Outdoor Club; bireylere yönelik aktiviteli kamp imkanları yanında, özel gruplar için de macera kampları, doğanın şifalı gücünden yararlanmak için wellness kampları, doğada yaşam ve kamp eğitimleri gibi özel etkinlik seçenekleri de sunuyor.

Kampçılık eğitiminde neler var? 

Kamp ve doğa sporları ile ilgilenenlere yönelik olarak MounTRain eğitmenleri tarafından hazırlanan ve yaz dönemi boyunca sürecek üç kategorideki Kampçılık, İleri Kampçılık ve Hayatı İdame Eğitimleri de, 14 Haziran itibariyle başlıyor. “Temel Kampçılık Eğitimi”; ilk defa kamp yapacak kişilerin temel ekipmanları tanıması ve kamp becerileri kazanması amacına yönelik. “İleri Kampçılık Eğitimi”nde temel kampçılık bilgisi olan doğaseverlerin teknik becerilerinin artırılması hedeflenirken, üç seviye olarak planlanan eğitimin son seviyesi olan “Hayatı İdame” Eğitimleri ise; doğada zor koşullarda hayatta kalma becerisi edindirmek için tasarlandı. İlk iki seviye eğitim 2 gece 3 gün sürerken, Hayatı İdame Eğitimi 3 gece 4 gün süren daha kapsamlı bir eğitim sunuyor. 

Yüksek rakımda bilinçli doğa tatilinin ve kampçılığın özgün adresi ve doğaseverlerin buluşma noktası olan Mountrain Outdoor Club, yeşile doyacağınız, izole, güvenli ve hareketli bir bir tatil yaparken, doğada yaşamının tadını çıkaracağınız adres. 

 

2000 yılında kurulan, doğada oyun kurgulama ve ağırlama alanında açık havada spor ve etkinlikler alanında uzmanlaşmış öncü marka MounTRain, Türkiye’nin yerleşik düzendeki ilk açıkhava spor, tatil ve aktivite merkezi olan Bolu Aladağlar’daki MounTRain Outdoor Club ile hizmet veriyor.

 

Ömer Tümay’ın kurucusu olduğu MounTRain, konusunda uzman ekibiyle, bugüne kadar başta kurumsal şirketler, okullar, yaz kampları olmak üzere 40.000’e yakın katılımcıya hizmet vermiş ve çeşitli outdoor organizasyonlara, macera yarışlarına ev sahipliği yapmıştır. 

 

MounTRain Outdoor Club ise geçtiğimiz yıldan bu yana çadır ve karavan kampları ile bireysel gezginlere ve doğaseverlere de hizmet vermekte. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar