Üsküdar Üniversitesi sosyal medya performansı ile ödül aldı

admin
Haziran 10, 2021

Sosyal medyadaki etkinliği ile takipçilerine ve abonelerine aktif bilgi akışı sağlayan Üsküdar Üniversitesi, yoğun çalışmalarının karşılığını pandemi koşulları sebebiyle bu yıl dijital olarak gerçekleştirilen ‘Social Media Awards Turkey 2021’ töreninde aldı. Marka ve ajansların sosyal medya performanslarının değerlendirildiği organizasyonda, 55 binden fazla sosyal medya hesabı incelendi. Marketing Türkiye dergisi ve BoomSonar iş birliği ile 9 Haziran Çarşamba günü 5’ncisi gerçekleştirilen dijital törende Üsküdar Üniversitesi ‘Vakıf Üniversiteleri’ kategorisinde ödüllendirildi.

 

Üsküdar Üniversitesi, 1 Mart 2020 – 1 Mart 2021 dönemindeki sosyal medya performansı ile ‘Social Media Awards Turkey 2021’ töreninde ödüle layık görüldü. Jüri Ödülleri, Veri Analitiği Ödülleri ve Grand Prix olmak üzere üç ana bölümden oluşan organizasyonda 55 binden fazla sosyal medya hesabı incelendi. Sosyal medyayı tüm boyutları ile ele alan ödül organizasyonunda 60 jüri üyesi yer aldı.

 

Yüksek performans ödül getirdi

 

Sosyal medya platformlarında sağladığı güncel ve önemli bilgi akışları ile 350 binin üzerinde takipçiye ulaşan Üsküdar Üniversitesi, ‘Social Media Awards Turkey 2021’ organizasyonunun ‘Veri Analitiği Bölümü’nde önemli eğitim kurumları ile yarıştı. Social Brands Veri Analitiği Ödülleri, 50 farklı sektörden markaların sosyal medya performanslarının analitik olarak incelenmesi ile tamamen sosyal medya verilerine dayalı olarak belirlendi. Üsküdar Üniversitesi, bu bölümde yer alan ‘Vakıf Üniversiteleri’ kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

 

Saygın akademisyenler ile sürekli bilgi akışı sağlanıyor

 

Üsküdar Üniversitesi, başta Kurucu Rektör Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan olmak üzere Prof. Dr. Sinan Canan, Prof. Dr. Sevil Atasoy, Prof. Dr. Haydar Sur, Prof. Dr. Tayfun Uzbay, Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, Prof. Dr. Ebulfez Süleymanlı, Prof. Dr. Mehmet Zelka ve Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal gibi Türkiye’nin önde gelen akademisyenleri ile sosyal medya platformlarında büyük ilgi toplayan paylaşımlar gerçekleştiriyor. 

 

Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal: “Sosyal medyanın önemi giderek artıyor”

 

Yakın zamanda Prof. Dr. Nevzat Tarhan editörlüğünde Sosyal Medya Psikolojisi adlı kitabı okuyucular ile buluşturan Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya ve Gazetecilik Bölümünden Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal, “Günümüzde sosyal medya platformları artık sadece anı paylaşımı yapılan, sosyal ilişkiler kurulan bir alan olmaktan çıkarak geleneksel medyanın yerini almaya başladı. En güncel haber ve bilgi akışları sosyal medya platformları ile dünyaya ulaşıyor. Takipçiler de doğal olarak sosyal medya platformlarını sürekli aktif olarak kullanan kurumları takip ediyor. Bu anlamda Üsküdar Üniversitesi’nin Social Media Awards Turkey 2021 organizasyonunda almış olduğu bu ödül, performansının ne kadar değerli olduğunun görülmesi açısından büyük önem taşıyor.” dedi.

 

Tahsin Aksu: “Pandemi iş yapış şekillerimizin daha hızlı değişmesine neden oldu” 

 

Uzun yıllar gazetecilik yapmış ve halen Üsküdar Üniversitesi Kurumsal İletişim Direktörlüğünü yürüten Tahsin Aksu “Üniversite olarak konvansiyonel ve dijital mecraların tamamını kullanıyoruz. Ayrıca başta Üsküdar Üniversitesi Televizyonu (ÜÜTV) de yaptığımız yayınlar olmak üzere kendi mecralarımızı da yönetiyoruz. Son zamanlarda sosyal medyanın etkisini bariz bir şekilde farkediyor bütçe ve iş gücümüzü bu doğrultuda şekillendiriyoruz. İletişim dilimizi, mesajlarımızı mecra çeşitliliğine göre farklılaştırıyoruz. Emeğimiz çok yüksek. Social Media Awards’la karşılığını almamız da ayrıca beni ve tüm ekibimi gururlandırdı.” dedi. 

 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

Üye OlŞifremi Unuttum

Son yorumlar